Zwrot podatku z Austrii – rozlicz podatek i uzyskaj zwrot nadpłaty podatkowej

Wykonując legalną pracę w Austrii, podlegamy podobnym obostrzeniom podatkowym, co w Polsce. Za każdego legalnie zatrudnionego pracownika, pracodawca odprowadza podatek, który należy rozliczyć w rocznym zeznaniu podatkowym. Podatek z Austrii można rozliczać do 5 lat wstecz.

Podstawą do wystąpienia o zwrot podatku z Austrii jest dokument LOHNZETTEL wystawiany przez austriackiego pracodawcę. Jeśli nie posiadasz takiego dokumentu, zgłoś się do pracodawcy o jego wystawienie. Podatek z pracy w Austrii można rozliczyć indywidualnie lub ze współmałżonkiem.

Procedura rozliczenia podatku z Austrii trwa zazwyczaj od 3 o 6 miesięcy.

Osoby, których dochody nie przekroczyły 10 000 euro mogą zyskać nawet do 100% zapłaconego podatku, jest więc o co się starać.

Jak wygląda procedura rozliczenia podatku z Austrii?

Skontaktuj się z nami, aby rozpocząć procedurę rozliczenia podatku z Austrii. Pomożemy w skompletowaniu niezbędnych dokumentów, opowiemy dokładnie o całej procedurze i prześlemy dokumenty rozliczeniowe do odpowiedniego urzędu w Austrii.

Procedura rozliczenia austriackiego trwa od 3 do 6 miesięcy. Warto jednak pamiętać, że o terminie rozliczenia decyduje urząd podatkowy.

Dochody z Austrii a Urząd Skarbowy w Polsce

Należy również pamiętać o tym, by dochody osiągnięte w Austrii zgłosić w polskim Urzędzie Skarbowym. Dochody te nie podlegają opodatkowaniu, ale muszą zostać wykazane w zeznaniu podatkowym.

 

Wypełnij ankietę, skontaktuj się z nami w celu przygotowania rozliczenia podatkowego z Austrii:

https://zagranicznerozliczenia.pl/rozliczenie

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić lepszą jakość przeglądania. Przeglądając tę stronę, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie na Twoim urządzeniu.