Rozliczenia podatkowe z Holandii – ile się czeka na zwrot podatku z Holandii?

Holandia to jeden z najpopularniejszych kierunków emigracyjnych wśród Polaków. Dobre zarobki, zróżnicowany rynek pracy, przyjaźni mieszkańcy i stosunkowo bliska odległość do Polski zachęca naszych rodaków do zarobkowego wyjazdu do Niderlandów. Zdecydowana większość osób pracujących w Holandii musi rozliczyć się z holenderskim fiskusem. Dowiedz się, ile się czeka na zwrot podatku z Holandii i o czym jeszcze należy pamiętać, rozliczając podatek z Niderlandów.

Rozliczenia podatkowe z Holandii w pigułce

Przypomnijmy najważniejsze informacje dotyczące rozliczenia podatkowego z Holandii:

  • rozliczyć z holenderskim fiskusem musi się każdy, komu należy się zwrot 15 euro lub większy oraz każdy, kto musi dopłacić 45 euro podatku lub więcej
  • na rozliczenia podatkowe z Holandii mamy aż 5 lat
  • rezydenci podatkowi w Holandii mają prawa do wszystkich ulg i dodatków, z których korzystają obywatele Holandii
  • dokumenty potrzebne do rozliczenia podatkowego z Holandii: karta podatkowa (Jaaropgave, Jaaropgaaf), podstemplowany w polskim urzędzie skarbowym formularz UE/WE (zaświadczenie o dochodach otrzymujemy po złożeniu deklaracji PIT-36 z załącznikiem ZG), potwierdzenie rachunku bankowego (z potwierdzeniem SWIFT i IBAN) oraz zaświadczenie o wspólnym meldunku i dochodzie partnera fiskalnego (tłumaczenie przysięgłe), jeśli chcemy rozliczyć się wspólnie z małżonkiem bądź partnerem

Status rezydenta podatkowego otrzymujemy wówczas, gdy co najmniej 90% wypracowanych w danym roku podatkowym, osiągamy w Holandii. Szczegóły o rozliczeniu podatku z Holandii znajdziesz, klikając w link.

Ile się czeka na zwrot podatku z Holandii? Czy można przyspieszyć zwrot podatku?

Holenderski fiskus w stosunku do większości europejskich krajów ma wyjątkowo dużo czasu na zwrócenie nadpłaconego podatku dochodowego zarówno swoim obywatelom, rezydentom podatkowym, jak i pozostałym niekwalifikowanym podatnikom zagranicznym. Ile się czeka na zwrot podatku z Holandii? Oficjalnie Belastingdienst ma na to aż 5 lat, chociaż w większości przypadków na zwrot podatku z Niderlandów należy czekać do roku.

Aby zwiększyć swoje szanse na przyspieszenie procedury rozliczenia podatkowego z Holandii, należy jak najszybciej złożyć wszystkie niezbędne i poprawnie wypełnione dokumenty. Niekiedy fiskus wysyła formularz, który należy uzupełnić, potwierdzając numer rachunku bankowego (Opgaaf rekeningnummer) – od jego otrzymania fiskus ma 8 tygodni na zwrot podatku, co dodatkowo wydłuża czas oczekiwania.

Zależy Ci na szybkim zwrocie podatku? Masz wątpliwości, jak należy wypełnić dokumenty? A może potrzebujesz pomocy w kwestii ulgi abolicyjnej, innych ulg i dodatków? Zleć rozliczenie podatkowe z Holandii profesjonalistom!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić lepszą jakość przeglądania. Przeglądając tę stronę, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie na Twoim urządzeniu.